Rebríček 20 aktivít, pri ktorých za hodinu spálite najviac kalórií. BOX, SQUASH, VESLOVANIE či SEX nie je výnimkou.

Rebríček 20 aktivít, pri ktorých za hodinu spálite najviac kalórií. BOX, SQUASH, VESLOVANIE či SEX nie je výnimkou.

Každý z nás má túžbu vyzerať dobre, cítiť sa fit a mať zdravie pevne vo svojich rukách . Čo tak dosahovať všetky tieto tri elementy naraz? Najlepší spôsob, ako sa k tomu dopracovať je fyzická aktivita. Nie je to síce najľahší možný spôsob chudnutia, no je najefektívnejší.


Pri existencii neuveriteľného množstva športov, je snáď nonsens povedať, že ani jeden sa nám nepozdáva. Líšia sa podľa počtu hráčov, ročných období či miesta (indoorové a outdoorové športy). Samozrejme rozdelení je omnoho viac, záleží len aké kritérium si vyberieme. Žiadny z nich však nie je „viac“ alebo „menej“, „lepší“ či „horší“. Je to na každom z nás ku ktorému má naše srdce najbližšie.


Ak však stále hľadáte alebo zvažujete, ktorému sa oddať, či ktorý vyskúšať, ponúkame vám rebríček športov, pri ktorom sa vraj zapotíte viac ako pri ktoromkoľvek inom.


1. BOX

Aj napriek predsudkom, že tento šport je plný násilia, sa v ňom ukrýva čaro, ktoré si človek neuvedomuje, kým tento šport neskúsi. Je o práci celého tela – nôh, rúk, stredu tela (core), rýchlosti kondičky a sily. Zlepšuje koordináciu, kondíciu, rovnováhu svalov a učí sebaobrane. Okrem všetkých týchto výhod je perfektnou psychohygienou. Hodinou boxu dokážeme spáliť až 800 kalorií.


2. SQUASH

Squash je šport, ktorého pôvod môžeme hľadať vo Francúzsku. Výbušnosť a postreh, ktoré sú základnými elementami tohto športu, cibrime každou jednou hrou. Naviac musíme byť pri tomto športe obratní a taktiež rýchli. Pri squashi, ktorý keď neodflákneme, dokážeme spáliť takmer 750 kalorií za hodinu.


3. VESLOVANIE

Áno. Aj tento rekreačný šport sa môže zmeniť na poriadnu drinu, ak to vezmete vážne. Dá sa vykonávať aj pretekársky a je dokonca aj jedným z olympijských športov. Ak veslujete na rieke či jazere za hodinku môžete spáliť až 740 kalorií, ak tento šport vykonávate vo fitku, spálite maximálne 440 kalorií.


4. BEH

Toľko milovaný a nenávidený – BEH. Môžeme ho zaradiť aj do skupiny „najlacnejších“ športov, aké poznáme. To, čo k nemu potrebujeme je najmä ODHODLANIE. Tomuto športu sa môžu venovať ľudia bez vekového či hmotnostného obmedzenia. Najdostupnejší šport, ktorý je tak prospešný a efektívny k odbúraniu veľkého množstva tukov. Už len dobrú hudbu, slúchadla a ODHODLANIE a 700 kalórií odbúrate ľavou zadnou.


5. PLÁVANIE

Okrem toho, že plávanie je príjemnou aktivitou je aj veľmi prospešné pre naše telo. Poctivým výkonom v bazéne zapájame všetky druhy svalov nášho tela. Pracujeme na kondičke a vytrvalosti. Taktiež pomáha liečiť zápaly a odbúrava stres či depresiu. Plávaním motýlika či znaku môžeme spáliť až 700 kalórií za jednu hodinku.


6. FUTBAL

Kolektívny šport, ktorý trvá 90 minút a spája obrovskú masu ľudí po celom svete. Tak môžeme charakterizovať práve futbal. Ak chceme športovať a s istotou spáliť množstvo kalórií, futbal je na to ako vyšitý. Okrem chudnutia zlepšujeme aj fyzickú kondíciu, výbušnosť a prácu nôh. Pri klasickom futbale či rugby dokážeme ubrať z nášho tela okolo 615 kalórií za hodinu.


7. CYKLISTIKA

Novodobým trendom, ktorý rozšíril náš úžasný športovec Peter Sagan, sa stala cyklistika. Mánia, ktorá nás postihla patrí medzi tie lepšie závislosti. Využívame ju všade tam, kde sa dá nahradiť autom. S bicyklom na turistike, „prechádzke“, výlete či do práce. Prečo nie?! Práve tento šport je jedným z výborných spaľovačov tukov, pri ktorom sa maká každou časťou nášho tela. Pri poctivom bicyklovaní spálime až cez 600 kalórií za hodinu.


8. GYM

Posilovanie vo fitku je snáď najrozšírenejším športom pri snahe schudnúť či vyformovať svoju postavu. Avšak ak chceme spáliť viac kalórií mali by sme vo fitku kombinovať posilňovanie s kardio tréningom. Vtedy vraj spálime za hodinu vo fitku aj 590 kalórií. Ak sa však venujeme iba posilňovaniu, hodnota spálených kalórií zvyčajne môže narasť len na 380 kalórií.


9. HOKEJ

Deviate miesto v rebríčku športov ako najlepších spaľovačov tukov sa umiestnil hokej. Kombinačné schopnosti a výbušnosť sú pri hokeji neodmysliteľné. Hokej je preslávený najmä v zime, no milovníci tohto kolektívneho športu nezaháľajú ani v lete. Hodinová hokejová hra nám pomôže zbaviť sa až takmer 480 kalórií.


10. BASKETBAL

Basketball predstavuje šport, ktorý je vo svete veľmi obľúbený. Či už ako indoorový alebo outdoorový šport. Ideálny však v lete pri zapadajúcom slnku. Avšak pri ktoromkoľvek type tohto športu sa samozrejme zapotíte. Tento šport zlepšuje kardiovaskulárny systém, zlepšuje silu, kondíciu, koordináciu a samozrejme aj kolektívneho ducha. Basketbalovou hodinkou dokážeme dať dole až 475 kalórií.


Tu je celý rebríček spaľovacích aktivít, ktoré by ste nemali prehliadnuť:

11. Tenis - 470
12. Pilates – 320
13. Skateboarding - 270
14. Jumping – 252
15. Volejbal - 240
16. Badminton - 238
17. Stolný tenis - 204
18. SEX pre mužov – 200
19. SEX pre ženy - 138

20. Ležanie na pohovke pri TV – 0!!!

zdroj: mirror.co.uk

Páčil sa ti článok? Lajkni ho alebo pošli ho ďalej

Tagy: box , squash , beh , basketbal

komentáre

comment
Vytvoril 2024-05-01 12:01:25 Pridal 35.01hsbe88xxtwwe0mje8xb0c9mq@mail4u.fun Adresa komentára
debitis molestiae magni accusantium laudantium praesentium expedita dicta error quaerat ullam. veritatis aut quasi et iste reiciendis ut in et libero nobis et aut a accusantium.
comment
Vytvoril 2024-03-29 12:08:52 Pridal 33.01hsbe88xxtwwe0mje8xb0c9mq@mail4u.life Adresa komentára
modi est debitis et repellat et similique libero quas voluptatem distinctio ut omnis exercitationem. in provident repellendus nihil voluptatem dolorum necessitatibus minima expedita voluptates deserun
comment
Vytvoril 2024-03-19 19:58:59 Pridal 32.01hsbe88xxtwwe0mje8xb0c9mq@mail5u.info Adresa komentára
voluptas quos odit quo aperiam non et aut veritatis repellat nesciunt iste nostrum veniam optio unde ab. magnam natus laboriosam suscipit ut et est dolorem et sequi odio alias. ut ipsa quod et similiq

Zanechaj nám komentár