300 Spartan workout routine

300 Spartan workout routine

V rovnakom období ako vyšiel film 300, zverejnili aj tréning, ktorým herci prešli nato aby dosiahli vysekané telá, ktoré bolo len ťažko prehliadnuť. Tento tréning nebol zostavovaný, aby ste precvičovali každý jeden sval detailne, 3 cviky na predlaktie, 6 cvikov na triceps na pokrytie každého uhlu tricepsu atď. Pred 2000 rokmi totiž nemali špeciálne prekombinované kladkové stanice, fit lopty a posilňovacie veže. Mali svoje telo, niečo kde sa mohli zavesiť a pár ťažkých vecí na dvíhanie. Presne takýto pocit sa snažil vyvolať pri cviční tohto tréningu aj jeho tvorca.


Tréning pozostáva dokopy z 300 opakovaní v rýchlom tempe, pri ktorom zapájate svalstvo celého tela, čím zvyšujete svoju svalovú vytrvalosť a rýchlejšie spaľujete tuk. Všetky cviky sa vykonávajú ako keby v jednej obrovskej mega sérii. To znamená, že idete z jedného cviku na druhý s malými až žiadnymi prestávkami. Samozrejme, ak však nedokážete spraviť požadovaný počet opakovaní pri konkrétnom cviku, môžete si dať krátku pauzu/oddych a pokračovať ďalej. To znamená, že nemusíte na šupu spraviť 25 zhybov, ale robíte toľko sérií po toľko opakovaní, koľko maximálne vládzete tak, aby ste mali dokopy 25 opakovaní. Obzvlášť posledná séria Vám dá riadne zabrať :) A takto pokračujete od prvého až po posledný cvik. Cieľom je odcvičiť celý plán pod 20 minút. Zdá sa vám to jednoduché? Skúste si to sami a pochváľte sa v komentári so svojím časom. Ak si porovnáte Váš prvý, druhý a tretí pokus, budete prekvapený, ako sa vaša kondícia rýchlo zlepšuje.


Tvorcom tohoto tréningového plánu je Mark Twight. Za cieľ dostal vytvoriť plán pre mužov, kde niektorí z nich mali aj 15 až 20 kg nadváhu a mal ich zmeniť, na vyšportované bojové stroje a to len v priebehu niekoľkých mesiacov. Tí, ktorí cvičili už aj predtým, si zlepšili svoju kondíciu, ktorá im stúpala týmto tréningom exponenciálne!


Musíme ale poznamenať, že filmový herci nevykonávali tento tréning pravidelne každý deň a nemali by ste ho na dennej báze vykonávať ani vy! Taktiež tento tréning nie je vhodný pre úplných začiatočníkov a pre "rekreačných" cvičencov, kedže záťaž na svaly je obrovská a riskujete tým zranenie. Takže preto si najprv buďte 100% istý, že viete, čo idete robiť, než sa z vás stane Spartan..


The-300-spartan-workout-routine

"The 300 Spartan Workout Routine" stiahnuť pláh ako: PDF, Obrázok

Naša výzva!

Pre toho, kto si trúfne na tento 300 spartan workout a ako prvý nám pošle videodôkaz, s časom pod 15 minút, tak toho zverejníme a dostane od nás 2 tričká / tielka podľa vlastného výberu z nášho e-shopu (1 ženské a 1 mužské) :)


Ako motiváciu Vám pripájame video chorvatského borca menom Mario Gabud s jeho časom 13:34obrázok zdroj: © 2006 Warner Bros. Entertainment Inc.

Páčil sa ti článok? Lajkni ho alebo pošli ho ďalej

Rovnaké v kategórií

Súvisiace články

Zanechaj nám komentár